MJN

Miasto jest kobiet

Na dorocznym spotkaniu kobiet MJN gościem była dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w urzędzie m.st. Warszawy Justyna Glusman.

Pliki do pobrania
Miasto jest kobiet

Na zdjęciu od góry lewej:

Marta Łoza - koordynatorka Miasto Jest Nasze - Praga Północ. Członkini Społecznej Rady Pragi - ciała doradczego, monitorującego i opiniotwórczego w zakresie działania Rady Dzielnicy. Wyznawczyni zasady zrównoważonego rozwoju miast i samowystarczalności dzielnic.

Basia Jędrzejczyk - koordynatorka komisji środowiska MJN, inicjatorka Nocy Świątyń. Mieszkanka Bródna.

Kasia Białek - działaczka Miasto Jest Nasze - Wesoła, wiceprezeska Stowarzyszenia Sąsiedzi dla Wesołej, które nie zgadza się na zmieniony i niezgodny z planami miasta przebieg Wschodniej Obwodnicy Warszawy i protestuje w tej sprawie. Współautorka przewodnika po Wesołej "Co kryje Las Milowy".

Justyna Glusman - dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w urzędzie m.st. Warszawy. Justyna jest doktorem nauk ekonomicznych oraz absolwentką Szkoły Głównej Handlowej i London School of Economics, matką trójki dzieci. Od ponad 10 lat działa w Stowarzyszeniu Ochocianie Sąsiedzi. Była kandydatką komitetu Miasto Jest Nasze - Ruchy Miejskie na prezydentkę Warszawy.

[cta1]

Ania Kotowska - koordynatorka Miasto Jest Nasze - #Żoliborz, inicjatorka akcji Ocalmy Marymont i Ulice dla Kobiet. Z zawodu architektka i projektantka.

Katarzyna Aniela Homan - rzeczniczka współpracy ponad podziałami; blisko 4,5 tys. mieszkańców Bielan i Żoliborza zaufało jej jako kandydatce do Rady Miasta; inicjatorka akcji „Wolumenu nie oddamy”, która przyczyniła się do uratowania jednego z ostatnich stałych bazarów Warszawy.

Anna Pruszyńska - działaczka Miasto Jest Nasze - Śródmieście, studentka architektury. Z MJN związana od 2014 roku. W 2016 roku zorganizowała zbiórkę podpisów pod petycją o przeprowadzenie konsultacji ws. przyszłości pl. Defilad.

Justyna Koscińska - wiceprezeska Zarządu MJN. Doktorantka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W MJN od połowy 2014 r., przez ponad rok była koordynatorką koła dzielnicowego Miasto Jest Nasze - Praga Południe.

Na dole od lewej:

Agnieszka Klembowska - działaczka Miasto Jest Nasze - Wesoła, członkini Zarządu Sąsiedzi dla Wesołej, reprezentuje mieszkańców w walce z nieuczciwym WOW przez centrum dzielnicy. Współorganizatorka protestów w tej sprawie.

Justyna Czarnocka - członkini Zarządu Stowarzyszenia. Socjolożka, pracuje w domu mediowym. W MJN przygotowuje grafiki oraz działa w obszarze ochrony środowiska.

Maria Popielawska - wiceburmelaniamistrzyni Żoliborza z ramienia MJN. Z wykształcenia socjolożka. Urodzona na Żoliborzu i aktywnie z nim związana. Ekspertka dostępności i dostosowywania przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami.

Melania Łuczak - radna dzielnicy Mokotów z ramienia MJN. Współautorka mokotowskiej Mapy Rzemieślników, koordynatorka Miasto Jest Nasze - Mokotów. Walczy o zachowanie lokalnego charakteru Starego Mokotowa oraz uszanowanie jego zabytkowej części i zieleni.

--
Fotografię na dorocznym spotkaniu kobiet MJN wykonał Pawel Przewlocki, skarbnik Stowarzyszenia, działacz Miasto Jest Nasze - Ursynów.

Udostępnij materiał: